Turistický oddíl Myšáci

Příští akce

Kdy:

Kam:


Uragán – leden 2011

První lednová výprava v tomto roce byla směřována na sídlo Toulavého větru s názvem Uragán. Sraz jsme měli v 15:45 na nádraží v ČB a hned nastala první komplikace. Z 8 přihlášených agentů nám dorazilo jenom 7 a tak začalo pátrání po posledním. Na poslední chvíli jsme se dovolali Samovi a jeho rodičům a dozvěděli jsme, že Sam nakonec nedorazí. Naskákali jsme tedy rychle do autobusu a vyrazili směr Kaplice, kde jsme přesedli na autobus do Benešova. Hned páteční večer jsme hráli hru, kde jsme ukázali nasazení některých jedinců. Nerad bych hanil team číslo dvě, ale měli by uznat, že to prostě nezvládli. Prohra 9:3 byla toho důkazem.

Na této výpravě měl interpol za úkol najít pachatele loupeží v příslušné lokalitě. Stopa byla nejasná a pachatel stále unikal spravedlnosti. Proto jsme nasadili naše nejlepší agenty. Již delší dobu někdo otevíral obálky příslušných pošt. Agenti se tedy infiltrovali mezi běžné pracovníky a začli pátrat. V průběhu pátrání jsme také hráli běžné hry a došli jsme na nedaleký kopec, kde jsme si řádně zabobovali. Terén nám však moc nepřál a přibližně po hodině jsme měli všehny pytle roztrhané a museli jsme jít zpět.

Večer došlo na lámání chleba a agenti byli vystaveni největšímu testu. Měli v nočních hodinách doručit několik velmi důležitých dopisů. Vytvořily se dvojice pro větší bezpečnost a agenti vyrazili do terénu. Bohužel se ukázalo, že až na jednoho schopnějšího pracovníka interpolu se většina vzdala bez kladení odporu. Všichni agenti až na jednoho byli o své obálky okradeni a úřad interpolu byl zcela demoralizován. Tímto bych chtěl také pochválit Peťu, který při přepadu klad drobný odpor a chvíli trvalo, než jsme z něj obálky dostaly. Jako jediný agent doručil své obálky Matějka. Těžko soudit, zda díky své lstivosti a schopnostem, nebo spíše díky štěstí. Šel jako jeden z posledních a tak s vetřelci počítal a vyhnul se jim.

Dopadení zločince bylo však velmi nejustiční a připomínalo to spíše linčování ve středověku. Agenti nechali odsoudit dva velmi schopné agenty, než se dopátrali toho pravého. Tím výprava skončila a nezbylo nám nic jiného než začít balit, uklidit srub a vyrazit na cestu do Benešova, kde nám jel v 16:00 autobus zpět do Českých Budějovic. Za oddíl Myšáci napsal Bačkora

Lednová výprava na uragán


Koci / Nezařazené / Comments (0)

Leave a comment


Copyright © Oddíl Myšáci, all right reserved. Designed by KTStudio Založeno na Wordpresu. Administrace. Nahoru ↑.